Бюст Митрополита Гурие Гросу. Бюст был вырезан скульптором Аркадием Гамко из Суручень.

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Back To Top

NOROC (Nimoreni) – NARTA (Drăsliceni) 1:1

Duminică, 7 aprilie, de Buna Vestire la Nimoreni echipa feminină NOROC (Nimoreni) a disputat meciul din cadrul Campionatului Moldovei cu formația NARTA (Drăsliceni), în care a fost înregistrată o remiză 1:1.

Primele au reușit să deschidă scorul fotbalistele de la Drăsliceni. În minutul 20 al primei reprize atacanta echipei Narta (Drăsliceni) Arina Bîrca trimite balonul în poarta adversarilor – 1:0.

În repriza a doua fetele din Nimoreni organizează un șir de atacuri spre poarta adversarilor și atacanta Daniela Mardari egalează scorul – 1:1.

Asadar fetelor de la NOROC nu le-a ajuns puțin noroc să mai bată un gol și să obțină victoria. Împreună cu antronorul fotbalistele de la Nimoreni vor analiza jocul și vor face concluziile cuvenite.